THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
No nazdar, veselí hoši z Jihoafrické republiky vyrukovali s novým albem. Žel neslyšel jsem jejich poslední desku Fink, která už nesla stopy nových postupů, takže mohu vycházet jen ze staršího Sixtimesnine. Groinchurn ani na Sixtimesnine už nebyli tou kdysi grindovou smečkou. V současnosti jsou agresivním, veselým a kopajícím hybridem mezi grindem, punkem, HC a trochu i deathem. Od všeho tu najdete něco, ale vokálně převažuje punkově uřvaná nasranost. Whoami je nápadité a je znát, že Groinchurn stále hledají něco jiného a nechtějí se opakovat. Hledají asi sami sebe, a proto album nazvali Whoami, neboli Who Am I (čili „kdo jsem?“). No já má spíš pocit, že to měli nazvat Whereami, čili „kde jsem?“, protože deska se jaksi ne a ne udržet na jednom místě. Groinchurn poskakují z rohu do rohu a přitom si ze všeho dělají prdel. Třeba pátá věc Rotaludom má nejen divný název, ale i úvodní motiv. Nejvíc se mi líbí rychlá grindovka Re-evolution. Nevím, na Sixtimesnine mne ten pocit nenapadl, ale nový Groinchurn mi připadá jako něco, co kdysi udělali udělali Faith No More v „metalu“. Akorát že Groichurn to udělali v grindcoru. Prostě serou na všechno a mastí všechno dohromady a po svém. A všechny ty nápady a brejky mají Groinchurn výborně a s nadhledem instrumentálně zmáknuté. Prostě dobře udělaná muzika, texty veselé, ale řádně nasrané, co dodat? Nemůžu říct, že by to nemělo něco do sebe, sem tam si tu desku poslechnu, ale celkově je taková divná. Sixtimesnine bylo lepší, tohle už je na mě moc ujeté. Ale živě to je bomba, to vřele doporučuju!
6 / 10
Vydáno: 2000
Vydavatel: Morbid Records
nahovno recenzia uplne trapna a hudba vyborna
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.